United Nations

Permanent Representatives

H.E.  Mrs. Adela Raz 

H.E.  Ms. Besiana Kadare

H.E.   Mr. Sofiane Mimouni

H.E.  Mrs. Elisenda Vives Balmaña

H.E. Mrs.Maria de Jesus dos Reis Ferreira

H.E.   Mr. Walton Alfonso Webson 

H.E.   Mr. Martín García Moritán 

H.E. Mr. Mher Margaryan

H.E.  Mr. Mitchell Peter Fifield 

H.E. Mr. Jan Kickert 

H.E.  Mr. Yashar T. Aliyev

H.E. Ms. Sheila Carey

 

Bahrain

H.E. Mr. Jamal Fares Alrowaiei

H.E. Mrs. Rabab Fatima

H.E.    Ms. H. Elizabeth Thompson

H.E. Mr.Valentin Rybakov

H.E.  Mr. Marc Pecsteen de Buytswerve 

H.E.  Ms. Lois Michele Young

H.E.  Mr. Jean-Claude do Rego

H.E.   Ms. Doma Tshering

Brazil

Bolivia

Botswana

H.E. Mr. Rubén Darío Cuéllar Suárez

H.E. Mr. Sven Alkalaj

H.E. Mr. Collen Vixen Kelapile

H.E. Mr. Ronaldo Costa Filho

Burundi

H.E. Ms. Noor Qamar Sulaiman

H.E.  Mr. Georgi Velikov Panayotov 

H.E. Mr. Yemdaogo Eric Tiare

H.E.  Mr. Albert Shingiro

Cabo Verde

Cambodia

H.E.  Mr. José Luis Fialho Rocha

H.E.  Mr. Sovann Ke

H.E.  Mr. Michel Tommo Monthe

H.E.  Mr. Marc-André Blanchard

Central African

Republic

Chad

H.E.  Ms. Ambroisine Kpongo

H.E.  Mr. Ali Alifei Moustapha

H.E.  Mr. Milenko E. Skoknic Tapia

H.E. Mr.Zhang Jun

Colombia

Congo

H.E. Mr.Guillermo Fernandez de Soto Valderrama

H.E.  Mr. Mohamed Soilihi Soilih

H.E.  Mr. Raymond Serge Balé

H.E.  Mr. Rodrigo Alberto Carazo Zeledón

Cote D’ivoire

H.E.  Mr. Kacou Houadja Léon Adom

H.E.  Mr. Ivan Šimonović

H.E.  Mrs. Anayansi Rodríguez CamejoFialho Rocha

H.E.  Mr. Andreas D. Mavroyiannis

Democratic People's

Republic of Korea

H.E. Mrs. Marie Chatardová

H.E.  Mr. Kim Song

H.E.  Mr. Raymond Serge Balé

H.E.  Mr. Martin Bille Hermann

Dominica

H.E. Mr. Mohamed Siad Doualeh

H.E.  Ms. Loreen Ruth Bannis-Roberts

H.E.  Mr. Francisco Antonio Cortorreal

H.E.  Mr. Luis Gallegos Chiriboga

Egypt

Eritrea

H.E. Mr.Mohamed Fathi Ahmed Edrees

H.E.  Mrs. Egriselda Aracely González López

H.E.  Mr. Anatolio Ndong Mba

H.E.  Ms. Sophia Tesfamariamerto Carazo Zeledón

Eswatini

Ethiopia

H.E. Mr. Sven Jürgenson

H.E.  Mr. Melusi Martin Masuku

H.E.  Mr. Taye Atske Sellassie Amde

H.E.  Mr. Satyendra Prasad

H.E. Mr. Jukka Salovaara

H.E.  Mr. Nicolas de Rivière

H.E.  Mr. Michel Xavier Biang

H.E.  Mr. Lang Yabou

H.E. Mr. Kaha Imnadze

H.E.  Mr. Christoph Heusgen

H.E.  Mrs. Martha Ama Akyaa Pobee

H.E.  Ms. Maria Theofili

Guatemala

H.E. Ms. Keisha A.

McGuire

H.E.  Mr. Luis Antonio Lam Padilla

H.E.  Mrs. Sidibe Fatoumata Kaba

H.E.  Mr. Fernando Delfim Da Silva

Haiti

H.E. Mr. Rudolph Michael Ten-Pow

H.E.  Mr. Jean Baptiste Reynold Leroy

H.E.  Ms. Mary Elizabeth Flores

H.E.  Ms. Katalin Annamária Bogyay

Iran

H.E. Mr. Jörundur Valtýsson

H.E.  Mr. T. S. Tirumurti

H.E.  Mr. Dian Triansyah Djani

H.E.  Mr. Majid Takht Ravanchi

Iraq

H.E. Mr. Mohammed Hussain Bahr Aluloom

H.E.  Ms. Geraldine Byrne Nason

H.E.  Mr. Danny Danon

H.E.  Ms. Maria Angela Zappia

Jordan

Kazakhstan

H.E. Mr.Courtenay Rattray

H.E.  Mr. Ishikane Kimihiro

H.E.  Ms. Sima Sami Bahous

H.E.  Mr. Kairat Umarov

Kiribati

Kuwait

H.E. Mr.Lazarus Ombai Amayo

H.E.  Mr. Teburoro Tito

H.E.  Mr. Mansour Ayyad SH A Alotaibi

H.E.  Ms. Mirgul Moldoisaeva

H.E. Mr. Anouparb Vongnorkeo

H.E.  Mr. Andrejs Pildegovičs

H.E.  Ms. Amal Mudallali 

H.E.  Mr. Nkopane Raseeng Monyane

Libya

H.E. Mr. Dee-Maxwell Saah Kemayah

H.E.  Mr. Mr. Taher M. El-Sonni

H.E.  Mr. Christian Wenaweser

H.E.  Ms. Audra Plepytė

Madagascar

H.E. Mr.Christian Braun

H.E.  Charges de affairs

H.E.  Mr. Perks Master Clemency Ligoya

H.E.  Mr. Syed Mohamad Hasrin Aidid

Mali

H.E. Ms.Thilmeeza Hussain

H.E.  Mr. Issa Konfourou

H.E.  Mrs. Vanessa Frazier

H.E.  Ms. Amatlain Elizabeth Kabua

H.E. Mr.Sidi Mohamed Taleb Amar

H.E.  Mr. Jagdish Dharamchand Koonjul

H.E.  Mr. Juan Ramón de la Fuente Ramírez

H.E.  Mrs. Jane J. Chigiyal

H.E. Ms.Isabelle F. Picco

H.E.  Mr. Vorshilov Enkhbold

H.E.  Mrs. Milica Pejanović Đurišić

H.E.  Mr. Omar Hilale

H.E. Mr.António Gumende

H.E.  Mr. Hau Do Suan

H.E.  Mr. Neville Melvin Gertze

H.E.  Ms. Marlene Moses

H.E. Mr.Amrit Bahadur

Rai

H.E.  Mr. Karel Jan Gustaaf Van Oosterom

H.E.  Mr. Craig John Hawke

H.E.  Mr. Jaime Hermida Castillo

H.E. Mr.Abdou Abarry

H.E.  Mr. Tijjani Muhammad Bande

H.E.  Charges de Affairs

H.E.  Ms. Mona Juul

Panama

H.E. Mr. Mohamed Al Hassan

H.E.  Mr. Munir Akram

H.E.  Mr. Ngedikes Olai Uludong

H.E.  Isbeth Lisbeth Quiel Murcia

Paraguay

H.E. Mr. Max Hufanen

Rai

H.E.  Mr. Julio César Arriola Ramírez

Slovakia

H.E.  Mr. Néstor Francisco Popolizio Bardales

  H.E. Mrs. Kira Christianne Danganan Azucena

H.E. Ms. Joanna Wronecka

H.E.  Mr. Francisco António Duarte Lopes

H.E.  Sheikha Alya Ahmed Saif Al-Thani

H.E.  Mr. Cho Hyun

Republic of Moldova

H.E. Mr. Victor Moraru

H.E.  Mr. Ion Jinga

H.E.  Mr. Vassily A. Nebenzia

H.E.  Mrs. Valentine Rugwabiza

Saint Kitts and Nevis

H.E. Mr. Sam Terence Condor

H.E.  Mr. Cosmos Richardson

H.E.  Mrs. Inga Rhonda King

H.E.  Mr. Ali’ioaiga Feturi Elisaia

Saudi Arabia

H.E. Mr. Damiano Beleffi

Mr. Alcínio Cravid e Silva

H.E.  Mr. Abdallah Y. Al-Mouallimi

H.E.  Mr. Cheikh Niang

H.E. Mr. Milan Milanovi

H.E.  Mr. Ronald Jean Jumeau

H.E.  Mr. Alie Kabba

H.E.  Mr. Burhan Gafoor

H.E. Mr. Michal Mlynár

H.E.  Ms. Darja Bavdaž Kuret

H.E.  Mr. Robert Sisilo

H.E.  Mr. Abukar Dahir Osman

H.E. Mr. Jerry Matthews Matjila

H.E.  Mr. Akuei Bona Malwal

H.E.  Mr. Agustín Santos Maraver

H.E.  Mrs. Kshenuka Dhireni Senewiratne

H.E. Mr. Omer Mohamed Ahmed Siddig

H.E.  Ms. Kitty Monique Sweeb

H.E.  Ms. Anna Karin Eneströmé

H.E.  Mr. Jürg Lauber

Tajikstan

Timor-Leste

H.E. Mr. Bashar Ja’afari

H.E.  Mr. Mahmadamin Mahmadaminov

H.E.  Mr. Vitavas Srivihok

H.E.  Ms. Maria Helena Lopes de Jesus Pires

Togo

H.E. Mr. Kokou Kpayedo

H.E.  Mr. Viliami Va’inga Tonē

H.E.  Ms. Pennelope Althea Beckles

H.E.  Mr. Moncef Baati

H.E. Mr. Feridun H. Sinirlioğlu

H.E.  Mrs. Aksoltan. Ataeva

H.E.  Mr. Samuelu Laloniu

H.E.  Mr. Adonia Ayebare